قیمت (مبدل) بهترین باکس تبدیل هارد اینترنال به اکسترنال

تبدیل هارد اینترنال به هارد اکسترنال

 


تبدیل هارد اینترنال به هارد اکسترنال، اگر شما هم به دنبال راهکاری برای تبدیل هارد اینترنال لپ تاپ به هارد اکسترنال هستید و میخواهید مزایا و معایب تبدیل هارد اینترنال به اکسترنال هستید باید بهتون بگم که جای درستی آمده اید چون قرار در این مقاله تبدیل هارد ide به اکسترنال و هارد لپ تاپی و باکس تبدیل هارد اینترنال به هارد اکسترنال را معرفی کنیم

یک هارد اکسترنال شامل یک هارد داخلی لپ تاپ یا یک هارد داخلی دسکتاپ است.

هنگامی که یک هارد دیسک اضافی در خانه دارید و نمی دانید چگونه از آن استفاده کنید ، توصیه می کنیم که همیشه اطلاعات خود را با تبدیل آن به یک هارد اکسترنال داشته باشید.

قبل از تبدیل هارد اینترنال رایانه به هارد اکسترنال بررسی کنید

هرگز برای خرید باکس تبدیل هارد داخلی به هارد اکسترنال عجله نکنید و حتماً مشکلات مختلفی را از قبل بررسی کنید تا بعد از آن با مشکلی روبرو نشوید.

در این مقاله این موارد مورد بحث قرار می گیرد تا مطمئن شوید هارد قدیمی شما توانایی تبدیل شدن به یک هارد اکسترنال را دارد.

ما چندین ویژگی هارد اینترنال را بررسی کرده ایم که اگر این ویژگی ها در هارد دیسک شما وجود داشته باشد و شما بتوانید آنها را شناسایی کنید ، می توانید از هارد اینترنال را به اکسترنال تبدیل کنید.

آزمایش سلامت هارد اینترنال قبل از تبدیل به هارد اکسترنال

برای تبدیل هارد داخلی خود به هارد اکسترنال ، باید از سلامت آن اطمینان حاصل کنید. در برخی موارد ، ممکن است صداهایی از درایو دیسک سخت مانند صدای ضربه زدن را بشنوید که ممکن است نشان دهنده آسیب دیده شدن یکی از اجزای داخلی درایو دیسک سخت باشد.

برای اطمینان از سالم بودن هارد دیسک خود ، باید آن را از نظر سلامت آزمایش کنید. برای این منظور ما از نرم افزار Crystal Disk Info استفاده می کنیم. این نرم افزار برای دسترسی به تاریخچه هارد دیسک و سایر اطلاعات و تنظیمات می توانید آن را دانلود و نصب کنید.

نمایش اطلاعات و مشخصات هارد دیسک

پس از نصب برنامه ، اطلاعات کاملی مانند نوع اتصال هارد دیسک ، شماره سریال ، سرعت ، استانداردها و قابلیت های هارد دیسک را نمایش می دهد.

یکی از ویژگی های این برنامه تست سلامت هارد است که اگر سلامت هارد در برنامه خوب باشد ، به این معنی است که هارد شما از وضعیت خوبی برخوردار است ، اما اگر سلامت هارد خوب نباشد و حالت قرمز را می بیند.

به این معنی است که عمر این هارد دیسک به پایان رسیده است و شما باید به فکر خرید یک هارد دیسک جدید باشید.

اندازه هارد دیسک

هارد دیسک ها در دو اندازه استاندارد موجود هستند ، اندازه هارد دیسک های مکانیکی داخلی برای دسکتاپ ها 3.5 اینچ است و کمی بزرگتر از دیسک های سخت لپ تاپ هستند ، اما نسبتاً ارزان تر نیز هستند.

همچنین به دلیل مصرف برق بیشتر این هارددیسک ها ، به منبع تغذیه خارجی نیاز است. این بدان معنی است که اگر می خواهید این نوع هارد دیسک را به هارد دیسک خارجی تبدیل کنید

باید این ویژگی را در نظر بگیرید ، زیرا این نوع هارد دیسک باید به منبع تغذیه متصل شود.

اما اندازه هارد دیسک های مکانیکی لپ تاپ و همچنین حافظه SSD به 2.5 اینچ کاهش یافته است. می توان آنها را به اندازه یک گوشی هوشمند در نظر گرفت.

همچنین ، این نوع دستگاه ها به منبع تغذیه خارجی احتیاج ندارند ، به این معنی که فقط با یک کابل داده می توانید این دستگاه را به رایانه متصل کرده و از آن استفاده کنید.

سرعت و ظرفیت هارد دیسک

هارد دیسک از طریق مبدل به کامپیوتر از طریق USB متصل می شود که در سرعت انتقال داده تفاوت دارد. این تفاوت به نوع مادربرد و پشتیبانی آن از USB 3.0 بستگی دارد.

اگر اتصال از طریق USB 3.0 باشد ، سرعت انتقال داده تقریباً برابر با میزان انتقال داده از طریق کابل SATA است ، اما اگر از طریق USB 2.0 باشد ، سرعت انتقال کمتر است.

یکی از مهمترین عوامل در تعیین سرعت خواندن و نوشتن بر روی هارد دیسک سرعت چرخش صفحات است. سرعت آن با توجه به تعداد دور در دقیقه (RPM) تعیین می شود.

ظرفیت و سرعت هارد

هرچه دیسک سخت سریعتر بچرخد ، دسترسی کمتر به داده ها به تأخیر می افتد ، زیرا چرخش صفحاتی است که بخش داده را تحت عنوان خواندن / نوشتن قرار می دهد.

سرعت چرخش هارد های معمولی از 4800 دور در دقیقه تا 15000 دور در دقیقه است. 5400 دور در دقیقه و 7200 دور در دقیقه معمولاً در بازار وجود دارد.

بسته به نوع هارد خود ، آن را به یک هارد اکسترنال تبدیل کنید. هارد دیسک های 5400 مصرف برق کمتری دارند و برای لپ تاپ ها مناسب ترند. اگر 7200 هارد دیسک سرعت بالاتری دارند و برای اتصال به دستگاه های دسکتاپ مناسب ترند.

توجه داشته باشید که اتصالات قدیمی تر از USB 2.0 معمولاً از درایوهای با ظرفیت بالا پشتیبانی نمی کنند ، بنابراین بهتر است از جعبه هایی با پورت (+ 2TR) برای پشتیبانی از درایوهای سخت با ظرفیت بالا استفاده کنید.

نوع رابط اتصال دیسک سخت

هارد دیسک های داخلی از طریق کابل های PATA یا SATA به کامپیوتر متصل می شوند. اتصالات PATA یا IDE از سال 1980 تا 2005 بر بازار هارد دیسک تسلط داشتند و اساساً یک اتصال بزرگ شبیه کابل چاپگر بودند.

نحوه اتصال کابل SATA در سال 2003 معرفی شده است.

قبل از ورود به مرحله بعدی برای شناسایی و تبدیل هارد دیسک داخلی به هارد اکسترنال ، حتماً هارد خود را بررسی کنید که آیا از SATA استفاده می کند یا خیر.

باکس تبدیل هارد اینترنال به اکسترنال مناسب

سپس ، وقتی از وضعیت هارد دیسک خود از جمله کابل های اتصال ، سلامت هارد ، اندازه هارد و سرعت و ظرفیت آن اطمینان پیدا کردید ، به سراغ انتخاب جعبه ای می رویم که با هارد مورد نظر سازگار باشد.

باکس تبدیل هارد اینترنال به اکسترنال

برای انتخاب فیلد تبدیل دیسک سخت ، باید به نکات زیر توجه کنید.

طراحی و کیفیت باکس تبدیل هارد

از مواد پلاستیکی و فلزی معمولاً برای ساخت جعبه های تبدیل هارد دیسک استفاده می شود. جعبه با بدنه فلزی خوب به نظر نمی رسد.

اما یکی از مزایای آن انتقال حرارت بهتر است که باعث افزایش عمر هارد دیسک شما می شود. از نظر مقاومت ، دوام آن بسیار بیشتر از جعبه ای است که دارای بدنه پلاستیکی است.

قاب پلاستیکی از لحاظ ظاهری بسیار شیک است و مانند هارد دیسک های اکسترنال موجود در بازار است. این نوع بدنه از نظر دوام نیز از وضعیت خوبی برخوردار است زیرا از پلاستیک فشرده ساخته شده است.

برای خرید جعبه مورد نظر خود ، با توجه به نوع کاربر دیسک سخت ، جعبه را با بدنه مربوطه انتخاب کنید

تبدیل هارد اینترنال لپ تاپ به اکسترنال

درگاه اتصال به دستگاه

نحوه اتصال هارد اکسترنال به کامپیوتر بسیار مهم است. بسته به شرایط استفاده و دستگاه های موجود ، باید بررسی کنید که از کدام نوع پورت بیشتر استفاده می کنید و دسترسی به کدام نوع اتصال آسان تر است.

آیا می خواهید از پورت USB 3.0 ، Firewire یا eSATA برای اتصال جعبه به رایانه خود استفاده کنید؟

جعبه های دارای پورت USB 2.0 از این جعبه ها ارزان تر هستند و یک جعبه USB 3.0 نیز گران تر است.

اتصالات و اندازه دیسک سخت

اندازه هارد دیسک و رابط های داخلی آن از مواردی هستند که باید به آنها توجه کنید. اگر یک هارد لپ تاپ 2.5 اینچی با کابل SATA دارید و می خواهید آن را به یک هارد اکسترنال تبدیل کنید ، باید یک جعبه SATA 2.5 اینچی و یک جعبه هارد دیسک کامپیوتر 3.5 اینچی قدیمی بخرید.

و معمولاً رابط آنها PATA است.شما باید یک جعبه 3.5 اینچی با رابط PATA / IDE خریداری کنید.

ارتفاع جعبه تبدیل هارد 2.5 اینچی به طور معمول 9.5 میلی متر ، 7 میلی متر یا 12.5 میلی متر است. به همین دلیل قبل از خرید حتما به نوع هارد خود توجه کنید.

پایه های ویژه برای هارد دیسک ها در اندازه های مختلف

همچنین می توانید از استندهایی استفاده کنید که دارای چندین اسلات هارد دیسک هستند ، مانند پایه یا براکت دیسک سخت که کار را آسان می کند. چنین قاب هایی معمولاً برای استفاده طولانی مدت از دیسک سخت مناسب هستند.

توصیه می شود وقتی می خواهید همزمان از چند هارد دیسک استفاده کنید یا می خواهید هارد دیسک دیگری را جایگزین کنید ، از این اصول استفاده کنید. به طور معمول ، این پایه ها از اندازه های مختلف هارد پشتیبانی می کنند.

با استفاده از باکس تبدیل هارد اکسترنال ، هارد داخلی کامپیوتر خود را به هارد اکسترنال تبدیل کنید
برای باز کردن درب جعبه در هارد اکسترنال ، کافیست آن را فشار دهید (مانند باز کردن محفظه باتری در دستگاه های الکترونیکی).

پایه برای هارد دیسک

سپس می توانید دستگاه را از محل اتصال کابل SATA درون محفظه قرار داده و دستگاه را به جای خود فشار داده و به جعبه وصل کنید. اگر در جعبه هارد اکسترنال شما از پیچ استفاده شده است. درب جعبه را بگیرید و همزمان صفحات را محکم کنید.

سرانجام ، اگر یک هارددیسک بدون فریم برای تهیه یک هارد اکسترنال خریداری کرده اید. پس از اتصال هارد اکسترنال و اتصال به رایانه ، دیگر چیزی مشاهده نمی کنید زیرا دستگاه هنوز قالب بندی نشده است.

در چنین شرایطی ، برای قالب بندی و توزیع دستگاه به نرم افزار نیاز دارید. بنابراین می توانید از قسمت Disk Manager در Windows یا Disk Utility در OS X و Linux در تب Gparted استفاده کنید تا هارد دیسک مورد نظر را تخصیص داده و قالب بندی کنید.

باکس تبدیل SATA به USB 3.0 مدل NM-FB فلزی 2.5 اینچی

باکس تبدیل SATA به USB 3.0 مدل NM-FB فلزی 2.5 اینچی

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  16 × 80 × 135 میلی‌متر
 • وزن
  100 گرم

سایر مشخصات

 • مشخصات کلی
  سازگار با هارد واس اس دی‌های 2.5 اینچی
 •  
  پشتیبانی از حداکثر ظرفیت 3ترابایت
 •  
  خروجی USB 3.0
 •  
  دارای بدنه‌ای از آلیاژ آلومینیوم
 •  
  دارای پیچ‌ برای محکم کردن جعبه
 •  
  دارای کابل USB 3.0
 •  
  بدون نیاز به نصب نرم‌افزار و درایور
 •  
  سازگار با سیستم عامل Windows 10 / 8 / 7 / Vista / XP or Mac OS 9.1 and above

نظرات خریداران:

واقعا عالی هستش حتما پیشنهاد میکنم فقط تنها ایرادی که داره هارد داخل باکس لق میزد که با دو تکه ابر به راحتی برطرف شد به همه پیشنهاد میکنم
 
من از این مدل دو تا سفارش دادم هر دو تاش عالی بودن نصب راحتی داشت داخل جعبه یک عدد کابل و پیچ گوشتی بود فقط موقع نصب هارد باید یک تکه کوچک ابر تخته پاک کن داخلش بزارید که لق نزنه و کیپ بشه من که راضی بودم سرعت انتقال هم بالاست
 
باکس مناسبی هست. البته به زیبایی مدلهایی که در بازار هست نیست اما گندتا مزیت داره که در بالا گفتم. نممونه همینکه برای استفاده از اون نیازی به کابل با یک سر ساتا نیست نکته خوبیه. خب بدنه فلز و اگر داخل پارچه چرمی (مثل محافظ) داخلش هست بذارین امنیت هارد رو خیلی خوب تامین میکنه.
 
دکمه خرید
 
باکس تبدیل هارد 3.5 اینچ به USB3.0 مدل S352 U3
باکس تبدیل هارد 3.5 اینچ به USB3.0 مدل S352 U3

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  60*190*230 میلی‌متر
 • وزن
  250 گرم

سایر مشخصات

 • مشخصات کلی
  دارای بدنه آلمینیومی مقاوم , سبک
 •  
  سایز آن 3.5 اینچ است
 •  
  سرعت انتقال تا 480Mbs
 •  
  دارای کابل پرینتر USB3.0
 •  
  دارای آداپتور سوزنی 12V

نظرات خریداران:

مدت ها بود دنبال تبدیلی بودم که از نظر ایمنی، زیبایی و کارایی شرایط مطلوبی رو داشته باشه. دو سه مدل از بازار قبلا خریده بود ولی نظرم رو جلب نکرد و حتی یکیشون به خاطر سیم کشی غلط باعث شد یکی از هاردام خراب بشه. کلا نسبت به قیمت و با توجهی به کارایی که توی یک ماه از این محصول گرفتم کاملا راضی هستم
 
البته چیزی که برا من ارسال شد با این فرق داشت، برا من کابلش 2 سر USB هست که به نظرم بهتره ولی در کا این وسیله رو پیشنهاد می کنم
 
در قسمت اتصالات باکس که به هارد متصل میشه ضعیف کار شده که نمیشه هارد‌های مختلف رو هی متصل کرد و در بیاریم فقط مناسب برای یک هارد هست که بزاریم داخل باکس و پیچهای باکس رو ببندیم و عالی عالی از باکس استفاده کنیم
 
دکمه خرید
باکس تبدیل SSD و هارد Type-C اوریکو مدل 2169C3
 
 
باکس تبدیل SSD و هارد Type-C اوریکو مدل 2169C3

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  128x83x14 میلی‌متر

سایر مشخصات

 • مشخصات کلی
  جنس بدنه: Metal + ABS
 •  
  ظرفیت قابل پشتیبانی: 2 ترابایت هارد تا اندازه 9.5mm و SSD تا 4TB
 •  
  کنترلر: JMS578
 •  
  پشتیبانی از:SSD و هارد های 2.5 اینچی ساتا تا ضخامت 9.5mm
 •  
  نوع نصب:نصب با پیچ
 •  
  تامین برق:پورت USB
 •  
  سرعت علمی تا 5Gbps
 •  
  محافظ فلزی ، مجهز به اسفنج های ضربه گیر ، فریم پلاستیک میانی

نظرات خریداران:

از لحاظ ظاهری بسیار زیباست و کیفیت ساخت خیلی خوبی داره ضمن اینکه بسته بندی مناسبی داشت و در کل از چیزی که فکر میکردم بهتر بود.
 
امروز به دستم رسید از بسته بندی محصول مشخص بود که کیفیت بالایی داره همون چیزی بود که انتظارش رو داشتم، سیم خیلی خوبی داره، سطح فلزی و مشبک داره که باعث خنک شدن هارد میشه که نکته مهمیه، هارد اصلا لق نمیزنه به شرط اینکه درست نصبش کنید، یه چراغ کوچیکم داره که خیلی کاربردیه و مشخص می‌کنه هارد روشنه کلا خیلی خوبه، فقط یکم قیمتش زیاده که بنظرم ارزش خرید داره چون قراره اطلاعاتتون رو نگهداری کنه
 
تازه به دستم رسیده و در نگاه کلی معایب و مزایای باکس رو نوشتم اما عمر دستگاه که مهمترین فاکتور هستش در طول زمان مشخص میشه.
دکمه خرید
باکس تبدیل SATA به USB 3.0 هارددیسک 3.5 اینچ مدل Mobile Disk
 
 
باکس تبدیل SATA به USB 3.0 هارددیسک 3.5 اینچ مدل Mobile Disk

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  185 * 112 * 32 میلی‌متر
 • وزن
  185 گرم

سایر مشخصات

 • مشخصات کلی
  سازگاری با تمامی هارددیسک های 3.5 اینچی ‏‏
 •  
  سازگاری با انواع هارددیسک های HDD
 •  
  رابط ورودی‏‏:‏‏ SATAI و II
 •  
  رابط خروجی‏‏:‏‏ USB 3.0
 •  
  دارای نشانگر LED
 •  
  همراه با کابل USB، آداپتور، پیچ گوشتی، پیچ

نظرات کاربران:

راحت میتونین هارد های بلا استفاده رو به جای هارد اکسترنال استفاده کرد
 
برای کسانی که هارد کامپیوتر زیادی دارند میتونن با این تبدیل به اکسترنال تبدیلش کنید و استفاده کنید
 
خوبه…برا هارد قدیمیم گرفتم …یکم طول میکشه بیاد بالا حدود یک دقیقه ولی بعد وصل شدن من راحت باهش کار میکنم
 
دکمه خرید
باکس تبدیل SATA به USB 3.0 هارد دیسک باسئوس مدل GEN2
 
باکس تبدیل SATA به USB 3.0 هارد دیسک باسئوس مدل GEN2

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  100x10x150 میلی‌متر
 • وزن
  50 گرم

نظرات خریداران:

یک سر USB type Micro-B و یک سر USB type A هستش. با پورت USB 3 سرعت 80 مگابایت بر ثانیه و پورت USB 2 سرعت 20 مگابایت بر ثانیه سرعت انتقال می‌باشد. کیفیت پلاستیک دستگاه قابل قبول بود، و نصب هارد به سادگی انجام گرفت. زیبایی نسبتا خوبی هم داره
 
کیفیت خوب و ظاهر چشم نوازی داره. البته بر خلاف عکسش که رابطش را از نوع type c نشون میده این قاب از نوع micro usb type b استفاده میکنه و مناسب هاردهای 2.5 اینچیه
 
ظاهر زیبا، بدنه به نسبت محکم، هارد هم کاملا داخلش فیکس شد
 
دکمه خرید
باکس تبدیل SATA به USB 3.0 مدل Elements
 
باکس تبدیل SATA به USB 3.0 مدل Elements

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  1.5 × 8 × 11.5 میلی‌متر
 • وزن
  50 گرم گرم

سایر مشخصات

 • مشخصات کلی
  باکس تبدیل SATA به USB 3.0

نظرات خریداران:

کار خودشو به بهترین شکل انجام میده و بدون مشکل کار میکنه خوش قیمت و کاربردی
 
کار منو راه انداخت فقط یه خورد سخت بسته شد که می ترسیدم بشکنه
 
کابلش خوبه ولی کیفیت ساخت کاور خوب نیست. میتونم از هاردم استفاده کنم.
 
دکمه خرید

تبدیل هارد اینترنال به اکسترنال usb3
تبدیل هارد اینترنال به اکسترنال
بهترین باکس تبدیل هارد اینترنال به اکسترنال
تبدیل هارد قدیمی به اکسترنال
کابل تبدیل هارد اینترنال به اکسترنال
معایب تبدیل هارد اینترنال به اکسترنال
قیمت مبدل هارد اینترنال به اکسترنال
نرم افزار تبدیل هارد اینترنال به اکسترنال
مبدل هارد اینترنال به اکسترنال
تبدیل هارد اکسترنال به اینترنال
باکس هارد اینترنال به اکسترنال
تبدیل هارد اینترنال به usb
خرید قاب تبدیل هارد اینترنال به اکسترنال
باکس تبدیل هارد اینترنال به اکسترنال
رابط تبدیل هارد اینترنال به اکسترنال
قیمت تبدیل هارد اینترنال به اکسترنال
تبدیل هارد
تبدیل هارد اینترنال 3.5 به اکسترنال
قاب تبدیل هارد اینترنال به اکسترنال
تبدیل هارد لپ تاپ به اکسترنال
خرید قاب هارد اینترنال به اکسترنال
تبدیل esata به usb3
قیمت باکس تبدیل هارد اینترنال به اکسترنال
خرید باکس هارد اینترنال به اکسترنال
تبدیل پورت sata به ide مناسب هاردهای 2.5 اینچی
تبدیل هارد ساتا به usb
باکس هارد اکسترنال
تبديل هارد اينترنال به اکسترنال
جعبه هارد اکسترنال
کابل تبدیل هارد لپ تاپ به اکسترنال
کابل هارد اکسترنال قدیمی
قاب هارد اینترنال
تبدیل هارد ssd به اکسترنال
تبدیل هارد به usb
مبدل هارد
کاور هارد اینترنال
تبدیل اینترنال به اکسترنال
قاب هارد اینترنال به اکسترنال
اتصال هارد اینترنال به لپ تاپ
تبدیل هارد 3.5 به usb
جعبه تبدیل هارد اینترنال به اکسترنال
قیمت کابل تبدیل هارد اینترنال به اکسترنال
ساخت کابل تبدیل هارد اینترنال به اکسترنال
جای هارد اکسترنال
مبدل اینترنال به اکسترنال
هارد به هارد
تبدیل هارد اینترنال
تبدیل هارد لپ تاپ به هارد اکسترنال
تبدیل هارد اکسترنال
تبدیل هارد اینترنال لپ تاپ به اکسترنال
مبدل هارد اینترنال به usb
باکس تبدیل هارد لپ تاپ به اکسترنال
باکس تبدیل هارد
تبدیل هارد hdd به اکسترنال
کابل تبدیل ساتا به usb 3.0 برای هارد 3.5 اینچ
تبدیل hdd به اکسترنال
تبدیل هارد ساتا به اکسترنال
ساخت تبدیل ide به usb
کابل تبدیل هارد ساتا به usb 3
ساخت تبدیل ساتا به usb
برنامه تست سلامت هارد crystaldiskinfo
قیمت هارد اینترنال
مبدل ساتا به usb3
خرید باکس تبدیل هارد اینترنال به اکسترنال
نحوه اتصال هارد اینترنال به کامپیوتر
هارد 256 اکسترنال
کاور تبدیل هارد اینترنال به اکسترنال
تبدیل هارد معمولی به اکسترنال
رابط هارد اینترنال
روش ساخت تبدیل sata به usb
تبدیل هارد داخلی به اکسترنال
نحوه تبدیل هارد اینترنال به اکسترنال
اتصال هارد اینترنال به کامپیوتر
استفاده از هارد اینترنال به عنوان اکسترنال
باکس هارد اینترنال
باکس تبدیل sata به usb 3.0 مدل nm-fb فلزی 2.5 اینچی
کابل اتصال هارد اینترنال به لپ تاپ
تبدیل هارد اینترنال 2.5 به اکسترنال
تبدیل هارد به اکسترنال
کیس هارد اینترنال
نحوه اتصال هارد اینترنال به لپ تاپ
کابل هارد اینترنال
تبدیل ssd به sata
تبدیل هارد کامپیوتر به اکسترنال
آموزش نصب تبدیل ide به sata
مبدل هارد ssd به usb
تبدیل ssd به usb
قیمت باکس هارد اینترنال به اکسترنال
تبدیل هارد به یو اس بی
خرید تبدیل ساتا به usb
تبدیل هارد ide به usb
تبدیل هارد لپ تاپ به usb
تبدیل ساتا به usb3
تبدیل sata به usb3
هارد اینترنال
بهترین هارد اینترنال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.